فرناز:درخدمت یکی از هنرمند های برجسته ایران هستیم که از راه دور به اینجا آمدن ,خانم لیلا فروهر,سلام به شما سال نو تون مبارک

لیلا:سلام به شما و تمام بچه های تلویزیون بی بی سی,خیلی خوشحالم که اینجا در خدمت شما هستم.

فرناز:مرسی که از سفر بیست و چند ساعته لس آنجلس به اینجا رسیدین.

لیلا:به هرحال ما عادت کردیم به این سفر ها,اینم جزیی از کارمونه,ولی اجازه بدین که عید نوروز رو به همه هموطن های عزیزو خوبم تبریک بگم امیدوارم سال بسیار خوبی برای یکایک شما هموطن های خوبم در همه جای دنیا باشه,خیلی جالبه که قبلا ما ازطریق رادیوی بی بی سی صدای خودمون رو به همه ی طرفدار ها و هموطن های خوبم میرسوندیم ولی الان تلویزیون بی بی سی هم تائسیس شده خیلی تبریک دارم خدمت همه شما ایرانی های عزیز که اونجا فعالین و به هرحال این ارتباط رو سعی میکنین که برقرار بشه بین ما و هموطن های خوب ایرانی.

فرناز:خیلی ممنون. شما هم افتخار دادین که با ما هستین در این برنامه ویژه نوروزی,من میخوام راجع به سال گذشته بپرسم,سال 1387 برای شما چطور سالی بود؟

لیلا:خب سال بسیار خوبی بود,مثل همه ما.ما انسان های دیگه زندگی خوبی ها بدی های خودشو برامون داشته ولی یک اتفاق خوبی که برای من در سال گذشته افتاد این بود که نوار جدیدم به بازار ارئه شد,نوار ماه من و آلبون بسیار خوب و موفقی بود.آهنگهای خیلی قشنگ,شعر های بسیار زیباو ویدیوهای خیلی قشنگ از این آبوم داشتم و کنسرت بسیار خوب و ,کنسرتی بود که دلم میخواست که واقعنا اینطوری به روی صحنه بیاد و اجرا بشه.در کداک تیآتر بود اول نوامبر.

فرناز:همون جا که اوسکار انجام میشه؟

لیلا:بله,و اتفاق های خوب خیلی بوده,(خنده)

فرناز:پس سال خوبی بود

لیلا:دو تاش این بوده,(خنده)و سلامتی که همه ما داشتیم,من و خانوادم,شوهرم,خواهرم,برادرم,مادر عزیزم و همه اینا اتفاق های خوب میتونه باشه تو زندگی آدم.

فرناز:خیلی خوبه,من میخوام راجع به 7 سین ازتون بپرسم:7 سین رو چقدر جدی میگیرین؟7 سین میچینین هر سال؟

لیلا:بله,من هر سال قبل از اینکه بیام البته با کمک مادر عزیزم که همیشه سعی میکنه قبل از اینکه ما به سفربیایم,7سین رو اماده میکنه,سبزی پلو ماهی آماده میکنه(خنده)

فرناز:دست پختشم حتمنا خیلی خوبه؟

لیلا:بله,سبزی پلو ماهی رو ما میخوریمو هر سال رو میایم.خلاصه کسی دلش نسوزه برای ما(خنده)

فرناز:راجع به ماهی صحبت کردیم ولی میخوام راجع به ماهی دیگه ایی صحبت کنم,این ماهی قرمز ها که من امروز با هر کی صحبت کردم,راجع بهش سوال کردم برای اینکه از وقتی ما این ها رو خریدیم گذاشتیم سر میز,این همکار های انگلیسی ما نگران وضع اینان که بلاخره چی میشه وضع این ها.

لیلا:آخی

فرناز:شما ماهی میزارین سر سفره؟

لیلا:من فکر میکردم شما میخواین راجع به من صحبت کنین چون من هم ساینم پایسیزه(خنده)

فرناز:(خنده)

لیلا:منم ماهی یم,بله این ماهی ها رو میذاریم ولی خوب باید تیکر بشه ازشون,باید اب خوب طوی شیشه شون بریزن,طوی تنگشون و غذاشونو مرتب بدن ,ویتامین بریزن. خوب اگه به هشون رسیدگی بشه خب مثل آکواریوم دیگه چه جوری ماهی ها میزارن توش میمونن,و خوب اینم سنبل خیلی زیباییه برای عید نوروز

فرناز:به خصوص حالا نه فقط در ایران,در بقیه جا هم داره انجام میشه.من میدونم شما کنسرت های دیگه ایی داشتین در تاجیکستان

لیلا:یه چیزه دیگه ببخشین :جالبه که ما ایرانی ها معتقدیم که یعنی از قدیم وقتی که سال نو,درست اون لحظه ایی که سال نو میشه این ماهی ها یه حرکت به خصوصی میکنن

فرناز:اینو من شنیدم.

لیلا:و این سنبل که میگن سال نو و از این حرکت متوجه میشه و خیلی جالبه.

فرناز:درست در همون لحظه,پس حواسمون باشه نگاه کنیم در سال تحویل,امسال که تموم شد سال دیگه ببینیم چی میشه(خنده).شما در تاجیکستان هم برنامه های هم داشتین, استقبال عموم تو تاجیکستان چطوری بود؟

لیلا:فوق العاده بود یعنی واقعا استقبال که ,یه چیزه عجیب غریب ود چون ما دو تا کنسرتی که داشتیم در شهر دوشنبه که سالن بسیار خوبی بود سه چهار هزار نفرجمعیت آمدن و سولدات شد و جالبه که دمه در نوشته بودن که حقوق یک ماهشون رو این دوستانه عزیزم,من انقد دلم سوخت وقتی این قضیه رو دیدم,خوب ولی به هرحال ماهم یه سری مخارجیه که باید بپردازیم,یعنی راهی نداره.البته من خیلی کنار اومده بودم و واقعا سعی میکردم تا اونجایی که میتونم به هرحال با یه چیزه مناسبی برم اونجا که فشاری به دوستان نیاد ولی واقعنا برنامه ها بسیار خوب بود حالا به غیر از اون دو تا برنامه,سه چهار تا برنامه دیگه داشتم که از طرف خود دولت این برنامه ها گذاشته شده بود که چندین هزار نفر اومده بودن و اصلنا یه چیزه عجیب غریبی بود که این همه جمعیت استقبال کرده بودن و...

فرناز:برنامه هست برای آینده نزدیک؟

لیلا:انشاالله,بله حتما اگه بشه خوشحال میشم که برم.

فرناز:میخوام راجع  به کاربپرسم اینکه,تعداد خواننده های که این روز ها الان میان,بیشترشون پسر ها هستن,مرد ها ظاهرا خیلی بیشتر خوانندگی رو انتخاب میکنن این سال ها!

لیلا:خوب به خاطراینکه در گذشته هم همین طور بوده شما اگه حساب بکنین,چون با اینکه در اون زمان خوب دیگه این مسائل اون جوری مطرح نبود ولی همیشه مردها تو مملکت ماآزادی بیشتری داشتن ,به خاطر اون فرهنگمونه,به خاطر مذهبمونه ,حالا به خاطر هر چیزی که هست مرد ها آزادی بیشتری برای فعالیت هنری داشتن و جدی تر میگیرن مردها رو.ولی الان بعد از انقلاب و بعد از این که ما ها آمدیم به خارج از کشور فعالیت کردیم میبینیم که خانم های ایرانی هم خیلی فعال هستن در خارج از کشور خوانندهای زن خوب خیلی داریم ولی خوب تازه شروع کردن باید فعالیت بیشتری کنن و روز به روز 100% کار های بهتری ارائه میدن,ولی الان فکر نکنم دیگه اون مسئله باشه,البته درایران چرا,در ایران شما ببینید چند تا خواننده ی مرد جدید آمدن و نوار های جدید دارن و هم تو ایران مردم میشناسنشون و هم خارج از کشور ,ولی خواننده های زن نمیتونن این کار رو بکنن ,و این خودش یه دلیل صد در صده دیگه که اگه این آزادی رو خانم ها هم داشتن الان خوب 100 تا خواننده ی جدید زن داشتیم.

فرناز:برای سال آینده برنامه هاتون چیه؟

لیلا:والا برای سال آینده که قراره یه تور بزرگ داشته باشم که بعد از اینکه برگشتیم شروع میشه انشاالله

فرناز:از کجا شروع میشه؟

لیلا:از آمریکا شروع میشه دیگه حالا تا جاهای دیگه انشاالله.بعد هم در تدارک نوار جدیدم هستم که آمادش کنم که ایشاالله که تا آخر سال آماده بشه و به بازار ارائه بشه
و همین کار های اینجوری دیگه.

فرناز:من میدونم شما طرفدار های زیادی تو کردستان دارید.

لیلا:بله بله(خنده)

فرناز:(خنده) آیا در برنامتون هست که یه شویی در اونجا داشته باشین؟

لیلا:خوب 100% ولی چندین بار خوب به من پیشنهاد شده که این کار رو بکنم خیلی هم دلشون میخواد یعنی هی تماس گرفتن تلفنی و من خودم واقعنا آرزوم اینه که ایشاالله برم
و برای دوستان کرد عزیز برم به روی صحنه و بخونم ولی متائسفانه نشده هنوز,شرایطش پیش نیومده,ولی انشاالله در آینده .

فرناز:قولشو از شما بگیریم برای بینندگان کرد ما

لیلا:انشاالله(خنده)

فرناز:(خنده)راجع به آلبوم سال آینده خیلی کوتاه به ما بگین که الان فقط در چه مرحله اییه؟

لیلا:والا الان یکی دو تا آهنگ های قدیمیمو ضبط کردم و اجرا کردم ولی قراره که با آهنگ ساز های بسیار خوب همکاری کنم آهنگ سازهای خوب دیگری که خوشحال میشم با هاشون همکاری کنم.

فرناز:برای شما سال خیلی خیلی خوبی ,سال 1388 خیلی خیلی خوبی همراه با سلامتی,خوشی و همه چیز های خوب ارزو میکنم.

لیلا:مرسی,من هم همین آرزو رو برای شما دارم و برای طرفدار های خوبم و هموطن های خوبم که در سرتاسر دنیا الان دارن ما رو میبینن,انشاالله سالی توام با خوشی ,سلامت صلح و آرامش انشاالله که در همه جهان پرچمش برافراشته بشه و آزادی به معنای واقعی برای همه ی جوان های عزیز.سال نو مبارک با آرزوی خوشی و موفقیت برای همه ی شما.

فرناز:ممنونم از شما و متشکرم از شما که بیننده برنامه ما بودید,من فرناز قاضی زاده به همراه همه همکارانم از دبی سال خیلی خیلی خوبی برای شما آرزو میکنم.سال نو مبارک.